niedziela, 31 grudnia 2006

Med - Push Comes To Shove - 2005

M.E.D. znany jest również jako Medaphoar. Nagrywa dla wytwórni Stones Throw, która to w 2005 r. wypuściła jego debiutancki krążek o tytule "Push Comes To Shove". Raper aktywnie udzielał się jednak już pod koniec lat 90-tych. Bardzo dużo gościnnych udziałów na legalu zaliczył w latach 1999-2005. Współpracował głównie z czołówką undergroundowej sceny Californi jak: Wildchild, Cut Chemist czy Declaime.

Na albumie "Push Comes To Shove" M.E.D. główne wsparcie ze strony muzycznej otrzymał od Madlib'a, który wyprodukował zdecydowaną więszkość podkładów. Obok czołowego producenta Stones Throw można tu usłyszeć dwa beat'y autorstwa J Dilla i po jednej produkcji od Oh No i Just Blaze'a. Muzyka jest tu bardzo charakterystyczna, szczególnie dla klimatów wytwórni. Jest świeżo, orginalnie, bardzo żywo, a zarazem klasycznie, spokojnie i nie można mieć żadnych wątpliwości co do jej wysokiego poziomu. Jeżeli ktoś nie lubi Madlib'a to dzięki temu albumowi go nie polubi, ale każdy kto ceni jego styl, tę płytę niemal, że pokocha za stronę muzyczną.

Sam Medaphoar również nie próżnuje. Opowieści MC o życiu na ulicach Oxnard czy L.A. mogą nie wydawać się niczym nowym, jednak słuchając M.E.D.'a można poczuć wyraźną świeżość i orginalność w pisaniu tekstów. Techniczne umiejętności są również godne podziwu. Medaphoar ma swój własny styl, nie kieruje się modą i nie brzmi jak większość sceny niezależnej z zachodniego wybrzeża, pozytywnie się wyróżnia.

"Push Comes To Shove" to zdecydowanie jedna z ciekawszych pozycji 2005 r. Wytwórnia Stones Throw, kolejny raz pokazała że wydaje materiał tylko z najwyższej półki. Gorąco zachęcam do zapoznania się z tym krążkiem, szczególnie tych, którym zachodnie wybrzeże zaczęło się kojarzyć jedynie z gangsta rapem. (Recenzja z hip-hop.pl)

Med - Push Comes To Shove - 2005Produced by Madlib except #3, 5, 12, 15

1. Intro
2. Serious feat. Oh No
3. Whut U In It 4 feat. Baby Sagg (Produced by Oh No)
4. Can’t Hold On
5. Push feat. J. Dilla (Produced by J Dilla)
6. Special feat. Noelle of The Rebirth
7. The Offering (Interlude)
8. Hold Your Breath
9. Now U Know feat. Dudley Perkins
10. Pressure feat. Diamond & Poke
11. Never Saw It Coming
12. So Real (Produced by J Dilla)
13. Never Give U Up
14. Mary J Interlude
15. Get Back (Produced by Just Blaze)
16. Listen 2 This
17. Yeah
18. Nightlife feat. Noelle of The Rebirth

.: POBIERZ :.

Klip: Medaphoar feat. J-Dilla - Push

Brak komentarzy: